Metallica – Quebec Magnetic

“Metallica: Quebec Magnetic” je koncertné DVD a Blu-ray, ktoré zachytáva dve živé vystúpenia legendárnej americkej  thrash metalovej kapely Metallica. Tieto koncerty sa odohrali 31. októbra a 1. novembra 2009 v meste Québec v Kanade, počas World Magnetic Tour na podporu ich albumu „Death Magnetic“.

DVD je výnimočné tým, že setlist naň bol vybraný samotnými fanúšikmi kapely, čo dodáva tomuto vydaniu osobitú autentickosť a cennosť. Skladby, ktoré sa objavujú na “Quebec Magnetic”, obsahujú mix klasických hitov ako “Master of Puppets”, “Enter Sandman” a “One”, ako aj novšie skladby z albumu „Death Magnetic“, ako sú “The Day That Never Comes” a “Cyanide”.

Vizuálna stránka tohto koncertného záznamu je mimoriadne pôsobivá. Metallica je známa svojou energiou na pódiu, a to je v tomto zázname viac než zrejmé. Kamery zachytávajú všetku dynamiku a intenzitu vystúpenia, od živých reakcií davu až po detailné zábery na členov kapely počas ich výkonov.

Zvuková stránka DVD je tiež na vysokej úrovni, čo je kriticky dôležité pre koncertný záznam. Mix a mastering sú vykonané tak, aby divákovi doma poskytli čo najautentickejší zážitok, akoby bol priamo na koncerte. Tóny gitár sú čisté a hutné, bicie sú výbušné a vokály Jamesa Hetfielda sú silné a jasné.

Celkovo “Metallica: Quebec Magnetic” ponúka fanúšikom skutočne nezabudnuteľný zážitok z koncertu. Tento záznam je nielen dokonalým svedectvom o hudobnej sile a scénickej prítomnosti kapely, ale je tiež dôkazom ich blízkeho vzťahu s fanúšikmi. Je to esenciálny kúsok pre každého fanúšika Metallice, ktorý oceňuje ich živé vystúpenia a chce mať doma kus tejto nezabudnuteľnej energie.

Pridaj komentár