The Walking Dead (2010)

The Walking Dead, ktorý odštartoval v roku 2010, je televízny seriál založený na rovnomennom komikse od Roberta Kirkmana. Seriál sa od svojho debutu teší veľkej popularite a stihol vybudovať si rozsiahlu fanúšikovskú základňu vďaka svojmu napínavému príbehu a hlbokému pohľadu na ľudskú psychiku v extrémnych situáciách.

— img —

Dej sa točí okolo skupiny preživších, ktorí sa snažia nájsť bezpečie a zachovať si ľudskosť v postapokalyptickom svete plnom zombie známych ako “walkers”. Hlavný hrdina, Rick Grimes (Andrew Lincoln), je šerifový zástupca, ktorý sa po prebudení z kómy zistí, že svet, aký poznal, skončil. Rickova nekonečná snaha ochrániť svoju rodinu a neskôr aj ďalších členov skupiny, formuje základnú líniu seriálu.

Seriál sa vyznačuje svojou schopnosťou vyvíjať postavy a ukazuje, ako extrémne situácie môžu meniť ľudí, niekedy k lepšiemu, inokedy k horšiemu. Napätie medzi postavami a neustála hrozba od zombie aj iných skupín preživších pridáva na intenzite seriálu. The Walking Dead nie je len o zombie útokoch; skúma aj morálne dilemy a strategické rozhodovania, ktoré musia postavy robiť, aby prežili.

Vizuálne je seriál veľmi efektne spracovaný s použitím detailných maskérskych efektov pre zombíkov, čo dodáva na realistickosti a hororovej atmosfére. Príbehy sú často ťažké a emóciami nabitý, s tragickými stratami, ktoré sprevádzajú postavy na ich ceste.

Napriek tomu, že v neskorších sériách kvalita príbehu mierne kolísala a mnohí fanúšikovia kritizovali niektoré narratívne rozhodnutia, The Walking Dead zostáva jedným z najvplyvnejších seriálov v žánri hororu a drámy. Jeho schopnosť udržať divákov v napätí a zaujatí osudmi postáv je svedectvom jeho silného písania a režie.

Pridaj komentár